Obsah: Básně

Snahou vydavatele této antologie bylo dát se vésti v bohatém dědictví S. tvorby dvěma hlavními zřeteli: vybírat pouze umělecky cenné tvary, představující vrchol, jehož básník dostoupil v jednotlivých oblastech svého tvůrčího snažení, básně, jež mluví i k dnešku a ukazují současnému člověku příklad věrného, statečného a niterně opravdového vztahu k životu a k vlastnímu dílu. (Z doslovu vydavatele. ) Kniha je rozdělena do čtyř oddílů. První obsahuje básně osudu a boje intimního, druhý verše o dětech a pro děti, třetí básně o rodném kraji, venkově, českém rolníku a vlasti, oddíl čtvrtý představuje vrchol S. vývoje k objektivitě a zahrnuje básně s tematikou dělníka a lidské práce, sociální spravedlnosti a snu o lidské svobodě.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 19.04.2024