Obsah: Nechte maličkých

Další detektivní román se sestrou Fidelmou, kterou již čeští čtenáři znají z knížky Rozhřešení vraždou Hlavní postavou tohoto detektivního příběhu z keltské Anglie roku 665 je půvabná a vzdělaná právnička, sestra Fidelma, která zná dobře dobové zákony. Fidelmu z kláštera na rodný hrad povolává její bratr, nástupce umírajícího panovníka v království Muman, aby pomohla objasnit zavraždění učence Dacána, k němuž došlo v klášteře Ros Ailithir, kde byl hostem. Fidelma v klášteře pátrá, vyslýchá a naráží na nové záhady, avšak problémy a mrtví přibývají. Sestra Fidelma postupně odhalí, že Dacán pod záminkou studia starých textů pátral po potomcích královského rodu z Osraige a chtěl určit skutečného vlastníka území, o něž se dlouhá léta vedl spor, a právě toto pátrání se stalo důvodem k jeho zavraždění. Autor se zaměřil na studium Keltů a keltské kultury. Vedle poutavé detektivky nabízí čtenářům široký historický rámec a seznamuje je tak s pozoruhodnou a poutavou dobou.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 28.03.2024