Obsah: Kosmické listy

Hrdinou knihy je teoretický fyzik Aleš Král, který zmožen vědeckou kariérou přichází do redakce měsíčníku Kosmické listy, aby se ucházel o místo vedoucího literární přílohy. Po dobu jednoho roku pak v časopise zveřejňuje vlastní sci-fi povídky odehrávající se v nepříliš vzdálené budoucnosti roku 2034. Kniha představuje ojedinělé spojení realistického humoristického románu líčícího život redakce Kosmických listů a krátkých sci-fi příběhů, jejichž hrdinové přecházejí i se svými problémy z jedné povídky do druhé a jejichž osudy tak tvoří druhou narativní rovinu knihy. Autor zde nápaditě využil svých znalostí teoretické fyziky i obeznámenosti s problémy, které přinesou pokročilé informační technologie. Nelíčí ovšem - jak je ve sci-fi žánru časté - katastrofický osud lidstva. Vize blízké budoucnosti jsou inspirovány všednodenními událostmi hlavního hrdiny, který s nadhledem a humorem představuje čtenáři futuristická zařízení, jako jsou stroj na sny, generátor trapných situací či dobré nálady. Jak ostatně známe i z naší současnosti, ani sebedokonalejší přístroje se většinou nechovají tak, jak jejich tvůrci i uživatelé očekávali.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 28.03.2024