Obsah: Přízrak v nákupním středisku

Kniha Jana Buriana Přízrak v nákupním středisku a další příběhy z této jiné doby obsahuje sto sedm fejetonů, které vyšly v letech 2006 až 2008 v Deníku v rubrice nazvané Pražský chodec. Přesto se nevážou pouze k Praze - a ani výhradně k tomu, co se u nás právě v těch dvou letech seběhlo. Původně „pražský chodec" se totiž začal přemísťovat nejen v prostoru, ale i v čase! Proto můžeme sledovat jeho výlety ze současných Hradčan třeba do Moskvy nebo na Island, ale také do padesátých let, kdy Burian na Malé Straně vyrůstal, a nejen to - cestou kolem Hrzánského paláce, který právě kupuje mladý Petr Parléř, dojdeme s autorem na Loretánské náměstí, po němž v oblacích prachu odjíždí kněžna Drahomíra do své pohanské vlasti a propadne se i s koňmi do země, vzápětí s ním můžeme prožít poslední noc před podepsáním hypotéky nebo začít přemýšlet nad našimi zprávami vysílanými do budoucnosti...
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 29.03.2024