Obsah: Chrámová věž

Richard Pokora je talentovaný mladý vědec, který získal prestižní ocenění již jako student. Má proto příležitost dál pracovat na svých vědeckých objevech ve významném výzkumném centru v Paříži. Prožívá tam rozporuplné okamžiky – může pracovat s největším odborníkem na stejném problému, genetickém ovlivnění zemědělských plodin, ale zároveň těžce prožívá samotu. Jen jediný přítel, kterého má z dětství, se snaží jeho myšlenky rozptýlit. Ve volných chvílích chodí Pokora k Notre-Dame a píše si deník. Dokonce přímo ve francouzštině, aby se pocvičil v jazyku. Život a hlavně práci mu narušují anonymní výhružky, které dostával již v Praze, ale v Paříži pokračují. Příliš si jich nevšímá, snaží se soustředit na výzkum. Po několika měsících, když jsou již na konci výzkumu, dojde k tragédii. Je zavražděn profesor Calbot a stejný den zahyne rukou vraha i Pokora. Ukáže se, že smrt způsobila neznámá prudce jedovatá látka, pocházející z Amazonie.

Začíná složité pátrání po vrahovi, které bude třeba provést nejen v Paříži, ale i v Praze. A tak se na scéně objevují pařížští kriminalisté z Nábřeží Zlatníků, komisař Morelon a inspektor Maigret, stejně jako v Praze kriminální rada Hladík a jeho mordparta. Ukazuje se, jak těžké je hledat vraha, který je fanatickým zastáncem své zvrácené ideje. Ale spojeným týmům se to nakonec podaří.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 28.03.2024