Obsah: Palác dračího krále

Osmá kniha série Sano Ičiró.

Zalistujte stránkami a ocitněte se s námi v exotických krajích a v dávných časech, v Japonsku 17. století...
Sano Ičiró, samuraj a ctihodný vyšetřovatel šógunova dvora, klidně spí, ale jen do té doby, než ho uprostřed noci vzburcuje strašná zpráva. Jeho milovaná žena putující s šógunovou matkou k posvátné hoře Fudži byla unesena! Celá situace je o to horší, že s nimi cestovala i manželka nejvyššího komořího Janagisawy, Sanova zapřisáhlého nepřítele, a Reičina těhotná přítelkyně Midori.
Sano musí vynaložit veškeré své pátrací, diplomatické a strategické schopnosti, a ještě čelit nelibosti a rozmarům svého nejvyššího pána. Šógun mu totiž nepokrytě vyhrožuje smrtí, pokud uvězněná rukojmí okamžitě neosvobodí. Zločinec, který to má celé na svědomí, si podle staré legendy říká Dračí král a dělá, co může, aby svému zlověstnému jménu dostál.
Zatímco však Sano pracně skládá střípky nelehké mozaiky, jeho odvážná a chytrá Reiko podnikne riskantní pokus všechny osvobodit.
Milostná vášeň, nebezpečí, napětí a exotika, to všechno dýchá ze stránek románu, kterým nás talentovaná autorka již poněkolikáté zve do časů, kdy čest platila víc než život, kdy samurajské meče byly ostré a nabílené tváře urozených dam krásné jako měsíc nad jezerem.
Dobrodružství, intriky, láska a smrt provázejí sympatického hrdinu Sana životem, aby ho po všech protivenstvích nakonec vždycky nechaly zvítězit...
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: Anotace z knihy Palác dračího krále
Dnes je 23.01.2022
Před 94 lety se narodil(a) Dorinová Francoise
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno