Obsah: Smrt v Amonově chrámu

Seti je mladík žijící v době faraonů ve starověkém Egyptě. Připravuje se na závěrečné písařské zkoušky ve městě Vesetu, kde se tyčí mohutný Amonův chrám. Seti se zamiluje do krásné slepé flétnistky Senet a přemýšlí, jak by zaplatil operaci jejích očí, která je jedinou nadějí, že Senet začne opět vidět. Po úspěšně složených zkouškách si ale Setiho zavolá velekněz chrámu Hapuseneb, aby ho pověřil neobvyklým úkolem. Seti má zapisovat vše, co uslyší a zažije při putování vesnicemi v okolí Vesetu patřícím k chrámu. A tak se písař Seti stává účastníkem neobvyklého pátrání, při němž jsou jako rozkradači obrovského bohatství usvědčeni starosta vesnice, správce říčních skladů, vezírův zástupce a dokonce i správce chrámových skladů.
Zdroj: Anotace z knihy Smrt v Amonově chrámu
Dnes je 29.03.2024