Obsah: Brouk v hlavě

Jedná se o "lechtivou" situační komedii, která srší ironií, humorem, vtipem i osobitým šarmem. Dílo je založeno na triviálním příběhu neuskutečněné nevěry. Hra má mistrně vystavěnou zápletku, která je plná omylů, záměn jednotlivých osob, nedorozumění i převleků. Hlavními postavami jsou zde dvě velmi podobné osoby V. E. Champsboisy a Bouton, která jsou zde inscenačně řešeny jakožto klasická divadelní dvojrole.

Hra se odehrává někdy na přelomu 19. a 20. století v Paříži, kdy v jednom hodinovém hotýlku "U galantní kočičky" dojde k tomu, že má být ověřena partnerova věrnost, paní Marcela Champsboisy hodlá ověřit věrnost svého manžela pana V. E. Champsboisy. Situaci ale výrazně zkomplikuje existence dvou velmi podobných osob, které o sobě nic nevědí, z nichž jedna je hotelový sluha Bouton a druhá ředitel pojišťovny pan V. E. Champsboisy.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 19.04.2024
Den 15. výročí úmrtí Ballard J. G.