Obsah: Pošlete mrak DM 1

51. kniha v sérii Čtyřlístek.
Čtyřlístek je na chatě. Už dlouho nezapršelo, Myšpulín ale přijde v pláštěnce a vyzve i kamarády, aby se oblékli. Myšpulín totiž představí svůj nový vynález, z bomby vypouští DM 1, dešťový mrak, ze kterého začne brzo lít. Mrak je malý, prší jen nad zahrádkou Čtyřlístku. Soused poprosí Čtyřlístek, aby mu taky na chvíli zapršeli. Sousedka z druhé strany by taky chtěla trochu deště. Myšpulín jí řekne ať chvilku počká, sousedka ale ukradne Myšpulínovi regulátor, dálkový ovladač mraku, a začne si pršet na vlastní zahrádce. Sousedce se podaří regulátor rozbít, mrak se jí vymkne z rukou a letí do města. Myšpulín se pokouší regulátor opravit. Náhlý déšť překvapí ve městě paní, co jde od holiče a matku se synem, kteří dávají peřiny na sluníčko. Myšpulíno regulátor spraví, mrak se vrací stejnou cestou a opětovně překvapí deštěm tytéž lidi. Mrak se nedá zrušit, musí vypršet, tak ho Myšpulín pošle do lesa. Pak se Čtyřlístek do lesa vydá, očekává, že díky dešti poroste hodně hub. Potkají hajného, který je stržen záplavovou vlnou způsobenou deštěm. Hajný se také raduje, že poroste hodně hub, Čtyřlístek musí před vlnou prchat.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 18.04.2024