Obsah: Bílá past

145. kniha v sérii Čtyřlístek.
Venku je patnáct pod nulou, sníh ale žádný, což Bobíka štve. Myšpulín kamarádům prozradí, že vynalezl Chumelín, který chemickou cestou vyvolá sněžení. Myšpulín odpálí první raketku s Chumelínem do oblaků, padá ale jen pár vloček. Po druhé raketce už sněží víc, Bobík ale navrhuje pro jistotu ještě jeden Chumelín, po kterém nastane opravdová chumelenice. Čtyřlístek se ukládá k spánku a těší se na zítřejší lyžování. Ráno ho probudí budík, všude je ale ještě tma. Bobík otevře dveře a vysype se na něj hora sněhu. Myšpulín se podívá vikýřem a vidí, že sněhu je až po střechu a že už proházeli silnici, k ní se ale budou muset prohrabat sami. Bobík s Pinďou se prohrabou k silnici, kde se dezorientovaní lidé ptají, kudy jít tam a tam. Fifinka chce dojít pro nákup, Bobík ji varuje, že cesta k samoobsluze ještě není proházená, Fifinka si ale vezme lopatu, vyráží na cestu a zabloudí. Fifinka se už dlouho nevrací, kamarádi doma tuší, že se ztratila. Myšpulín odpálí raketu s dalším vynálezem - Oblevníkem. Všechen sníh roztaje, zbyde po něm ale potopa. Fifinka připlouvá v neckách s nákupem, pro jistotu veze zásoby na týden. V televizi hlásí, že podobnou záplavu v Třeskoprskách nikdo nepamatuje. Bobík s Pinďou drží Myšpulína, který chce jít vynalézt Odvodňovač a Fifinka zatím zatlouká prkny laboratoř, Myšpulín by ještě nakonec vynalezl konec světa.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 20.04.2024