Obsah: Věrný špion

Příběh převzatý z každodenních novinových titulků - reportér The New York Times Alex Berenson nabízí poutavý a mrazivě věrohodný románový thriller z období po 11. září. Jediný Američan, který kdy infiltroval al-Kajdu, John Wells, byl tajným agentem tak dlouho, že si CIA už není jistá, zda je dosud loajální - nebo vůbec naživu. Nyní se Wells vrací domů na příkaz Omara Chadrího, organizátora řídícího útoky al-Kajdy proti Spojeným státům. A ani Chadrí, ani Jennifer Exleyová, Wellsova nadřízená v Langley, nevědí, co od něj mohou očekávat. Během let prožitých v horách se z Wellse stal muslim a on začal pochybovat o americkém programu. Je individualista, a CIA mu není s to důvěřovat. Ale zatímco se Chadrí blíží k rozpoutání nejničivějšího útoku v dějinách, Wells a Exleyová vědí, že ho musejí zastavit, ať už se schválením CIA, nebo bez něj. Věrný špion, Berensonova strhující románová prvotina, je napínavým románem sondujícím složitosti a hrůzu dnešního světa. Je to jedinečně vzrušující a provokativní dílo autora, který velmi dobře svůj námět zná.
Zdroj: Anotace z knihy Věrný špion
Dnes je 24.04.2024