Obsah: Vražda v předstihu

Poslední nadějí krachujícího okresního týdeníku je chystaná senzační reportáž redaktora Kalouse o nekalostech při privatizaci kulturního střediska, ve kterých mají být zapleteni vlivní podnikatelé i politici. Těsně před zveřejněním je však ukradena ze starého sejfu disketa s jedinou kopií chystané reportáže. K vloupání se sice veřejně přizná starý kasař Karas, nikdo mu ale nevěří. Když se však vzápětí záhadně ztratí, je případem pověřen kapitán Borecký, který se svými spolupracovníky postupně objasňuje situaci v redakci, kde už tak složité osobní vztahy komplikují zvláštnosti novinářské profese i napjatá finanční situace. Poté co je objevena mrtvola redaktora Kalouse, nabírají události rychlý spád. Na první pohled jasná spojitost mezi vraždou a vloupáním do redakce dostává trhliny, objevují se další možné motivy a souvislosti, navíc nikdo z podezřelých nemá pevné alibi. Pak dochází k dalšímu vražednému útoku...
Zdroj: Anotace z knihy Vražda v předstihu
Dnes je 28.03.2024