Obsah: Stýskání zakázáno

Komorní pěvkyně Soňa Červená, česká mezzosopranistka, začala svou profesionální operní dráhu po zkušenosti z Osvobozeného divadla v operním angažmá v Brně, odkud po sedmi letech přešla do Berlína. V nejvýznamnějším tehdy východoněmeckém operním divadle vytvořila role, které jí otevřely cestu na prestižní světové scény Západní Evropy i USA. K její strhující Carmen tvořily vynikající protějšek další role francouzského, německého a italského repertoáru i německé barokní opery a zvláště pak opery dvacátého století – Janáčka, Berga, Stravinského, Prokofjeva, Hindemitha, Nona, Ligetiho, Henzeho, Brittena.
Spolupracovala s prvotřídními režiséry a dirigenty a sama stanula mezi světovou pěveckou elitou. Byla protagonistkou avantgardních divadelních realizací 60. až 80. let, nastudovala a provedla obdivuhodně rozsáhlý koncertní repertoár písňový, kantátový a oratorní. Po ukončení operní kariéry působila jako herečka na scéně renomovaného hamburského činoherního divadla Thalia. Její umělecké působení bylo dvakrát oceněno titulem komorní pěvkyně – v Berlíně 1960 a ve Frankfurtu 1978, řady ocenění (např. cena Thálie, medaile Za zásluhy) se jí dostalo i po návratu do vlasti. Dodnes aktivně vystupuje.

Kniha obsahuje CD s ukázkami z let 1954-1961 (autoři: Mozart, Bizet, Čajkovskij, Thomas, Monteverdi, Händel, Gluck, Verdi, Wagner, Saint-Saëns, Borodin, Rimskij-Korsakov).
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 12.08.2022
Den 58. výročí úmrtí Fleming Ian
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno