Obsah: Brum, brum

Scéna divadla Semafor zažívala postupem času nejen proměny autorských a hereckých týmů, ale i etapy, kdy se mimořádně dařilo bavit publikum humorem komiků, do té doby neznámých a nečekaně pasovaných do role komediantů. To platí zvláště o bdobí, v němž spolu v Semaforu vystupovala trojice gagmanů Šimek, Sobota a Nárožný a jež patřilo k nejplodnějšímu z jejich společné umělecké tvorby. Výstupy vrcholily groteskním řáděním odpoutané představivosti, dováděné k absurdnosti. Zvukové záznamy tehdejších představení nemusí tedy žít jen v paměti nadšených diváků, můžeme se k nim vracet aznovu se smát s tehdejším publikem. Na našem výběru si poslechneme scénky Nápadník, Lucerna, Cid, Protekce na FAMU a titulní scénku Brum, brum. Vtip uvedených výstupů spočívá mnohdy v pohrávání si s totální záměnou rolí všech tří humoristů, řetězení jejich asociací do nekonečných zákoutí obraznosti v nečekaných souvislostech.
Trojice komiků zaznamenaná v jejich nejlepších letech!
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 19.04.2024