Obsah: Politika teoreticky i prakticky

Vyvíjí se politika a vůbec historie nahodile anebo jsou řízeny nějakými zákony? A jakými? Je politika vědou anebo jen snůškou nahodilých událostí? Je politika uměním? Jaký je podíl subjektivních a objektivních faktorů v politice a dějinách? A jak na to lze odpovědět příklady z českých a světových dějin? Má v politice a jejich nástrojích nějaké místo morálka? Na tyto i některé další otázky jako například jaké jsou kategorie politiky, vztah politické vědy k ostatním disciplínám, tvorba strategie a taktiky, účinnost propagandy a příslušné ideologie, problematika národního povědomí, se snaží dát odpověď tato publikace. S ohledem na to, že teorie politiky a samotná politická věda ještě není plně rozvinuta, se může stát, že některá v ní uváděné myšlenky se mohou ukázat jako diskusní. A i to je právě jedním z cílů této práce, vyvolat diskusi k dané problematice a přispět k dalšímu rozvoji této disciplíny. Záměrem bylo ponechat knize populární a relativně snadno čtivou formu určenou i pro širší okruh čtenářů.
Vytvořil: volek
Zdroj: https://www.stahuj-knihy.cz/balek-jaroslav-politika-teoreticky-i-prakticky
Dnes je 19.04.2024
Den 21. výročí úmrtí Erben Václav