Obsah: Ikona

Rusko, rok 1999... svět plný extrémů chudoby a luxusu, hladu a obžerství, politiků, gangsterů, prostitutek a kněží. Cena chleba se vyšplhala na neuvěřitelný milion rublů a sociální struktury praskají pod náporem hyperinflace, chaosu, korupce a zločinnosti. Před blížícími se volbami zní nejzvučněji hlas charismatického vůdce jedné pravicové strany - Igora Komarova. Slibuje zbídačelému národu měnovou reformu, odstranění korupce, tvrdý postup proti zločinnosti a zemi návrat někdejší moci a slávy. Z Igora Komarova se postupně stává idol - ikona, kterou zdeptaní Rusové potřebují, aby se jí mohli klanět. Jenže z Komarovova stolu zmizí dokument - a těm, kdo si jej na Západě přečtou, pro změnu vyprchá krev z tváří a roztřesou se jim ruce. Jestli je Černý manifest pravý, pak Igor Komarov není spasitel Ruska, ale zrůda v lidské podobě. Oficiálně nemůže Západ dělat nic, ale představitelé nejmocnějších zemí přesto nechtějí jen tak stát a pozorovat, jak se věci vyvinou samy od sebe. Rozhodnou se Komarova odstranit z politické scény a ruskému lidu opatřit jinou ikonu. Pod starobylými zdmi Kremlu se začíná odehrávat gigantický zápas o Rusko...
Upravil: Mady, janajau
Zdroj: Anotace z knihy Ikona