Obsah: Manhattan naruby

Válka s Hvězdoplavcem skončila a Společenství se začíná vzpamatovávat. Stále ho sužuje nestabilita, zmatek, a především statisíce uprchlíků ze světů zničených invazí Dokonalých. Jedna z hrdinek bojů, vyšetřovatelka Paula Myo, se vrací k práci, pro kterou je geneticky profilována. Nyní ji však její neochvějná vůle prosazovat právo a spravedlnost přivádí nečekaně do nesnází, občané Společenství totiž touží zapomenout na válečné zločiny.

Wilson Kime přesvědčí zklamanou a znechucenou Paulu Myo k cesta na zapadlou, ale rychle se rozvíjející, planetu Menard, kde dochází k nevysvětlitelným útokům na pokojené osadníky. Zde může naplno rozvinout své schopnosti, odhalit příčiny tajemných nájezdů na usedlosti, a zabránit evakuaci planety.

Stojí za agresí zvláštní druh mimozemských bytostí? Xenobilogický výzkum na Menardu je shledal mírnými a neiteligentními. Nevysvětlitelné události však vyvolávají nepříjemnou otázku, zda se vědci se mohli mýlit. Zda se neopakuje historie indiánských kmenů na ostrově Manhattan.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 07.06.2023
Den 43. výročí úmrtí Miller Henry
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno