Obsah: Bojíte se smrti?

Rozhovory s lidmi, kteří poznali smrt zblízka. Česká žurnalistka zpovídá 19 známých i méně známých osobností, jejichž zážitky či zkušenosti se dotýkají tématu smrti, umírání. Někteří v knize představovaní lidé zažili smrt či nebezpečí smrti na vlastní kůži, pro jiné je kontakt se smrtí, umírání denní záležitostí, obživou i životním posláním. Lékař-onkolog, zakladatelka českých hospiců, patolog, majitelka pohřebního ústavu, umělci, zástupci různých náboženských vyznání i těžce nemocní pacienti ... ti všichni vystupují na stránkách této knihy a sdělují nám své zkušenosti se smrtí. Nejedná se o nic bulvárního, šokujícího, i když toto čtení nebude pro každého čtenáře. Téma smrti a umírání je zde zpracováno velmi citlivě, výstižně, neboť se zakládá na velmi různorodém spektru výpovědí. Celou knihou prostupuje základní myšlenka, že smrt je přirozenou součástí lidského života a je nutno se s ní smířit, přijmout ji.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 19.04.2024