Obsah: Chvála pohybu

Knížka o pohybu, o životě, mládí a o stáří, o kráse, moudrosti, o sportu i o divadle… Miroslav Horníček je herec. A spisovatel. A humorista. Ale – napadne nás, podíváme-li se na název této knížky – copak Horníček také sportoval? Miroslav Horníček se na svět kolem nás díval jinak, a tak je Chvála pohybu typické horníčkovské vyprávění, kde pohyb je nejen předmětem obdivu, ale i zamyšlení, vzpomínek, úvah, kritiky… To autorovi umožňuje sledovat i jiné předměty, které s pohybem na první pohled nesouvisejí. Chvála pohybu je tedy knížkou o pohybu, o životě, mládí a o stáří, o kráse, moudrosti, o sportu i o divadle…„Budiž pochválen pohyb! Budiž pochváleno úsilí každého, kdo cosi na tomto světě překonává. Kdo cosi rozšiřuje. Kdo překonává čas či výšku nebo vlastní lenost, kdo rozšiřuje oblast našeho poznávání, našeho citu. “Knížku provázejí ilustrace Jiřího Kalouska.
Zdroj: Anotace z knihy Chvála pohybu
Dnes je 23.04.2024