Obsah: Řeka nese smrt

Třetí kniha série Billy Bob Holland.

Hrdinou Burkeovy další knihy, odehrávající se v údolí řeky Bitterroot v Montaně, je Billy Bob Holland, bývalý jízdní policista a nyní právník, který z Texasu přijel na sever Spojených států poté, co se jeho starý přítel dostal do potíží.
A velký problém nejen pro kamaráda, ale také pro samotného Billy Boba, se dostavuje v podobě Wyatta Dixona, trestance nedávno propuštěného na podmínku, který odpřísáhl, že právníka zabije jako odplatu za své uvězení a smrt sestry, protože z obou událostí Billy Boba obviňuje. Jak přibývá záhad a mrtvých, čtenář je zatahován hlouběji a hlouběji do rozervané duše Billy Boba, nesmírně složitého hrdiny pronásledovaného chybami z vlastní minulosti a poháněného touhou uvést všechno - naprosto všechno - do pořádku.

Řeka nese smrt, román zasazený do drsného a barvitého prostředí, se vyznačuje zápletkou s mnoha zvraty a pozoruhodnými, nezapomenutelnými postavami. James Lee Burke napsal thriller překonávající úspěchy jeho předchozích knih, román umně spojující lyrickou prózu a truchlivou atmosféru způsobem, díky němuž ho řada kritiků prohlašuje za „jednoho z nejlepších spisovatelů naší doby".
V Burkeových románech se setkáváme s problematikou následků otrokářství, překotného vpádu civilizace do tradičního jižanského společenství, nebezpečí drog i ekologické slepoty. A třebaže byl za svůj román The Lost Get-Back Boogie nominován na Pulitzerovu cenu, není Burke v žádném případě suchým mravokárcem a kazatelem.
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 28.11.2023
Den 164. výročí úmrtí Irving Washington
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno