Obsah: František I.

Významný francouzský historik líčí francouzského krále jako renesančního člověka v pravém slova smyslu: milujícího život se všemi jeho klady i zápory. František I. proslul jako obratný politik, vzdělanec a ctitel umění - a také jako vášnivý milenec řady žen. Claude Dufresne čtenáře zasvěceně provází jedním z nejzajímavějších období evropské historie a ve vztahu k Františkovi nám představuje i řadu významných osobností: Karla V. , Jindřicha VIII. , Marii Tudorovnu a řadu dalších. Autor předkládá fundované historické dílo, opírající se o seriózní historické prameny, ale nikoli suchopárnou dějepisnou studii. Jeho živý vypravěčský styl vhodně doplňují úryvky z děl francouzských renesančních básníků. Pevná vazba s přebalem, 240 stran, cena 199 Kč.
Zdroj: Anotace z knihy František I.
Dnes je 20.04.2024
Před 75 lety se narodil(a) Soukup Vladimír