Obsah: Hráč - autobiografie

Autobiografie. Nevědět, kdo je Boris Becker, je asi totéž, jako ptát se, co je to Wimbledon. Urostlý německý šampion totiž vešel do všeobecného povědomí tak dokonale, že jeho jméno znají i ti, kdo se o sport nikdy moc nezajímali a o tenise vědí jen to, že tam nějací lidi třískají do míčku. A jakkoli to zní neuvěřitelně, tahle knížka - Borisův vlastní životopis - je pravděpodobně zaujme stejně jako jeho skalní fanoušky, kteří o něm vědí kdeco. Proč? Příjemným překvapením je sympatická skromnost tenisové legendy. Tam, kde by řadový čtenář čekal nadutost, velikášství a vychloubání "až do nebes", nalezne vzpomínky na dětství v zastrčeném městečku, vyprávění o rodičích a přátelích. Samozřejmě dojde i na oslnivou slávu světových tenisových kurtů a blesky reportérů, ale i tady zůstává autor mile objektivní. Neopájí se vzletnými řečmi, nýbrž prostými slovy vypráví, co všechno se s ním dělo, jak stoupal po žebříčku slávy a zase z něj padal dolů, až se nakonec nemůžeme ubránit dojmu, že si jen tak u skleničky povídáme s dávným kamarádem. A jako by se rozhodl vypovědět o sobě úplně všechno (jak už to přátelé dělají), nevyhne se ani svým nejčernějším dnům. S vražednou upřímností se svěří s pravdou o svém daňovém skandálu, o němž kdysi psaly snad všechny noviny světa, vylíčí svoje milostné vzplanutí k černé krásce Barbaře, které po narození dvou synů skončilo bolestným rozvodem. Zamyslí se nad tím, proč se ve zlém rozešel se svým trenérem, s šokující otevřeností přizná, co předcházelo narození jeho nemanželské dcery. Ani skalní milovníci tenisu ovšem nezůstanou zkrátka. Prostřednictvím hlavního aktéra zažijí, co by jinak rozhodně nezažili: dozvědí se, jaký má člověk pocit pár vteřin před podáním, které z něj udělá světovou jedničku, vyslechnou, o čem si soupeři povídají v šatně. Po vítězství budou oslavovat kaviárem a šampaňským, po porážce bezhlavě jezdit nočním městem, klít a polykat slzy. Kromě toho se seznámíme s celou řadou světových tenistů, ať už byli Borisovými přáteli nebo nesmiřitelnými protivníky, a nahlédneme do království antuky, slavných i neslavných trenérů, manažerů, diváků a obdivovatelů. Poznáme vrcholy i propasti sportovní slávy a dokořán otevřeme dveře do soukromí jedné z největších tenisových osobností všech dob.
Zdroj: Anotace z knihy Hráč - autobiografie
Dnes je 19.04.2024