Obsah: Jak je důležité míti Filipa

Nejúspěšnější veselohra anglického klasika irského původu, která stále přitahuje inscenátory i diváky svým neopakovatelným anglickým humorem, který nezestárnul ani po letech od vzniku této komedie. . Vychází v edici D jako 22. svazek.
Anglický autor irského původu uvádí svou nejúspěšnější komedii podtitulem Lehkovážná komedie pro vážné lidi. Konverzační komedie o lásce a námluvách ve vyšší anglické společnosti, která skýtá autorovi nepřebernou studnici inspirace. Autor nešetří břitkým humorem. Co replika to vtip či bonmot. Stejně vtipné jsou i situace, které přinášejí neustále nové překvapivé zvraty. To vše a nenapodobitelný suchý anglický humor láká divadelníky k novým a novým inscenacím. Na své si přijde i čtenář této hry.
Zdroj: Anotace z knihy Jak je důležité míti filipa
Dnes je 19.04.2024