Obsah: Jihočeské dominium

Jižní Čechy patří k nejkrásnějším regionům České republiky. Bohatě ilustrovaná celobarevná kniha prezentuje historii rodu Vítkovců (páni z Krumlova a Rožmberkové), Eggenbergů, hlubocké a orlické linie Schwarzenbergů, rodu Buquoyů a Švamberků, které se nejvíce zasloužily o zdejší bohatost památek. Text doplňuje popis historie a prohlídkových tras zámků a hradů Český Krumlov, Hluboká, Nové Hrady, Orlík, Rožmberk a Třeboň. Popsány jsou i další čtyři desítky hradů, zámků a paláců, které výše uvedené rody vlastnily nebo vlastní v ČR, Rakousku a Německu, ale i nejrůznější přírodní a technické zajímavosti kraje či biografie významných osobností. Text doplňují rodokmeny šlechtických rodů a jmenný rejstřík.
Zdroj: Anotace z knihy Jihočeské dominium
Dnes je 28.03.2024