Obsah: Jiří Kodet o sobě (ten báječný život plný útrap...)

Kniha představí čtenáři herecký i soukromý život Jiřího Kodeta, nedávno zesnulé legendy českého herectví, pro kterého nebyla žádná role malé či velká – pokaždé svým herectvím dokazoval, že je umělcem tělem i duší…Manželka Jiřího Kodeta a zároveň autorka říká: "Až si přečtete knihu o mém muži Jiřím Kodetovi, nechci, aby pro vás byla jen vzpomínkou na báječného herce. Přála bych si, abyste si stačili i uvědomit, jak důležité v životě je - umět slova srdcem zahřívat. Každý někde máme blízkého člověka. Dokud je čas, měli bychom dokázat v pravou chvíli vyslovovat vyznání, která by dodala sílu i uměla konejšit. Byli jsme dva. Jirka a já. Žili jsme spolu třicet sedm let. Teď jsem zůstala sama. V téhle knize zkouším kouzlit. Jsem znovu s Jiřím a chci se s ním vrátit k tomu, co jsme prožili".
Zdroj: Anotace z knihy Jiří Kodet o sobě (ten báječný život plný útrap...)
Dnes je 28.03.2024
Před 105 lety se narodil(a) Brandel Marc