Obsah: 451 stupňů Fahrenheita

Guy Montag žije obklopen civilizací tryskových aut, raketových letadel, mechanické hudby a také ovšem policejních helikoptér a mechanických "ohařů", kteří svým chemickým čichem neomylně sledují stopu zločince, to je každého, kdo překročí základní zákon, tedy ještě čte knihy a nemyslí tak, jak je předepsáno. Tohoto "zločinu" se právě Montag dopustí. A o hrůzné štvanici, kterou na něho uspořádá policie v přímé televizní reportáži a o zániku onoho odlidštěného světa vypráví toto nejslavnější dílo klasika SF.
Jedno z nejlepších Bradburyho děl, v němž nastavil křivé zrcadlo fantastiky civilizaci moderního světa, jež člověku nepřinese skutečné štěstí, dusí-li v něm to nejcennější - lidskou myšlenku.
Vytvořil: darksophie
Zdroj: Anotace z knihy 451 stupňů Fahrenheita