Obsah: Kronika egyptských královen

Kronika egyptských královen : od archaické doby do smrti královny Kleopatry
Úchvatný příběh egyptských královen, od prvních vládkyň raně dynastického Egypta po sebevraždu královny Kleopatry v roce 30 př. Kr. Kniha nás nejprve seznámí s jedinečnou úlohou, kterou hrály ve staroegyptském světě ženy, a poté se věnuje v biografických medailonech jednotlivým královnám. Bohatý materiál doplňují četné ilustrace, přehledy, genealogické tabulky a časové osy. Dále zde najdete i podrobnosti o různých aspektech života ve starém Egyptě. Ženští králové Hatšepsut a Tausret, vládkyně Slunce Teje a Nefertiti, strhující krasavice Nefertari a Kleopatra - ty všechny zanechaly nesmazatelnou stopu v dějinách své země. A co další, méně významné královny? Co četné manželky a princezny, žijící v hýčkaném soukromí paláců? O těchto ženách se obvykle mnoho neví, i jejich jména zavál písek. Ale i tyto jindy neznámé ženy se občas vynořily z přítmí soukromé části paláce a měly vliv na obsazování egyptského trůnu. I jejich příběh zde vyprávíme. Kronika egyptských královen je jak populárně naučným dílem, tak i příručkou, která poslouží cestovatelům, návštěvníkům muzeí, studentům, a komukoli, kdo se zajímá o dějiny a život starých Egypťanů.
Zdroj: Anotace z knihy Kronika egyptských královen
Dnes je 18.04.2024