Obsah: L.A. rekviem

Ti z vás, kdo si oblíbili moderní detektivy-sympaťáky, ať už to je McBainův Steve Carella, Phil Marlowe nebo inspektor Colombo, jistě s radostí uvítají dalšího svérázného chlapíka. Jeho jméno zní Elvis Cole a přeneseme se s ním do současného Los Angeles, do města naděje i beznaděje, do města, kde se kdokoli může stát kýmkoli jiným - mocnějším, krásnějším a nelítostnějším. Joe Pike je bývalý policista s temnou minulostí a jeho jediným přítelem je právě Elvis Cole, soukromý detektiv a parťák, který s ním sloužil dvanáct let. Ani jeho minulost není však tak docela bez "kostlivců ve skříni". Když je Pikeova bývalá láska nalezena mrtva v Hollywood Hills, najme si její otec oba chlapíky, aby po svém "dohlédli" na práci losangelské policie. Pike však není některým policistům z oddělení vyštřování vražd neznámou osobou a na povrch vyplouvají dávné ohavné záležitosti, hořkost a touha po pomstě. Colea a Pikea pozvolna opřádá slizká a hrozivá pavučina spiknutí, tajemství a vražedných vášní, která rozkládá jejich přátelství a nehodlá se spokojit s ničím menším než se životem jednoho, nebo dokonce obou detektivů.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 19.04.2024