Obsah: Michael Phelps - Neuvěřitelný příběh šampiona

Jedinečný příběh fenomenálního amerického plavce, který splnil své předsevzetí a na olympijských hrách v Pekingu získal v roce 2008 osm zlatých medailí. Tím překonal rekord svého krajana Marka Spitze a stal se nejúspěšnějším sportovcem v historii všech moderních olympiád. Phelps se o překonání rekordu pokoušel již před čtyřmi léty na hrách v Aténách, tam však získal "pouze"šest zlatých a dvě bronzové medaile. Celkem má tedy Phelps "zatím"čtrnáct zlatých a dvě bronzové medaile, takže má velké šance překonat i absolutní rekord v počtu získaných medailí, který drží sovětská gymnastka Larisa Latyniová. Michael Fred Phelps se narodil 30. 6. 1985 v Baltimore. Je držitelem několika olympijských a sedmi světových rekordů. Byl vyhlášen nejlepším plavcem roku 2003, 2004, 2006, 2007.
Zdroj: Anotace z knihy Michael Phelps - Neuvěřitelný příběh šampiona
Dnes je 28.03.2024
Před 58 lety se narodil(a) Bauer Michal (1966)