Obsah: Můj bratr Vinnetou

Karel May - osudy, hrdinové, knihy a filmy. Obsahem i vzhledem atraktivní encyklopedická, a nejspíš už definitivní česká kniha o fenoménu Karel May, Old Shatterhand, Vinnetou aj. Nic takového zde nikdy nevyšlo, a přitom fenomén May ještě nevyčpěl (chystá se v Německu např. nová řada filmů). Stručný životopis spisovatele, zařazení do historických souvislostí, jeho hrdinové, knihy, ilustrace, filmy, profily herců, hudba, chorvatské a slovinské národní parky jako kulisa eurowesternů, historické i aktuální české ohlasy, to vše z pozice nefundamentalistického domácího znalce pro fandy i jen dočasné „oběti“ Karla Maye - a psáno lehkým perem! Větší formát, filmová titulka, stylově zajímavá grafika, pestrý obrazový doprovod.
Zdroj: Anotace z knihy Můj bratr Vinnetou
Dnes je 29.03.2024