Obsah: Prolínání světů

Tato kniha líčí náboženství jako součást životního stylu současných lidí v různých částech světa: srovnává, jak různá náboženství chápou a ztvárňují základní životní situace - narození, výchovu, manželství a rodinný život, postavení a poslání žen, uzavírání a dodržování smluv, smrt a pohřeb. Zabývá se vztahem náboženství k umění a vzdělání, k politice a k násilí.
V konfrontaci názorů prostých věřících, významných náboženských představitelů i předních intelektuálů hledal autor odpovědi na otázky po příčinách současných náboženských a civilizačních konfliktů a po předpokladech a perspektivách dialogu a soužití.
Cílem je poutavou formou reportáží z atraktivních i exotických míst několika kontinentů nabídnout porozumění hodnotovým systémům různých světových náboženství, povzbudit ducha tolerance, překonávat předsudky a xenofobii a vést diváky k zamyšlení nad vlastním životem, základními životními situacemi a nad vlastními hodnotami.
Zdroj: Anotace z knihy Prolínání světů
Dnes je 28.03.2024