Obsah: Smutné konce slavných

Jsou různé životy a jejich různé konce. Někteří lidé umírají tiše a nenápadně, jiné utrpení zažene až do krajnosti, kdy si přejí, aby už vše skončilo. Přesto se většině z nich neodchází lehce. Opouštějí totiž nejenom svět lidí, svých blízkých a svých přátel, ale také svůj svět vlastní, jenž se jim často zdá být mnohem hezčí než ten, který denně vidíme. Každý den tak přicházíme o stovky a tisíce neopakovatelných světů, které sice nějakou tu dobu přežívají v myslích nejbližších přátel a příbuzných, ale do kterých již nikdy nevkročí historici nebo jiní publicisté, aby je rekonstruovali nebo přizpůsobili obrazu svému. V každém případě osudy slavných lidí přitahují pozornost ostatních a jejich konce jsou někdy smutné a dojímavé, jindy tragické a nečekané.
Zdroj: Anotace z knihy Smutné konce slavných
Dnes je 29.03.2024