Obsah: Petr Eben

Petr Eben (nar. 1929) patří k významným soudobým skladatelům evropské hudební kultury. Jeho rozsáhlé dílo, čítající na sto padesát skladeb se dotýká svou žánrovou různorodostí široké škály posluchačů. Přesto, že jeho tvorba pro děti zasáhla i mnohého z nás na lidových školách umění , podstata Ebenova díla tkví ve skladbách vokálních (desítky sborů pro různá obsazení) a varhanních. Celoživotní křesťanská orientace skladatele dala jeho kompoziční tvorbě obsahovou ucelenost a svou vnější neokázalostí přináší především srozumitelnost. Sedm zamyšlení nad životem a dílem mapuje více než padesát let tvůrčí práce nesmírně potentního, mnoha směry nadaného umělce. Jeho mnohojazyčná orientace a všeobecně platná tematika, jíž se svými tvůrčími prostředky dotýkal, předurčily jeho tvorbě velkou pozornost v mnoha zemích světa. Petr Eben patří k českým tvůrcům, jejichž dílo vytváří evropské kulturní povědomí. V knize je poprvé otištěna významná část skladatelovy korespondence, nejlépe vypovídající o jeho výjimečném způsobu života a tvorby.
Zdroj: Anotace z knihy Petr Eben
Dnes je 16.04.2024