Obsah: Svátost manželství

Kniha známé americké autorky Svátost manželství, s podtitulem Na milostné pletky už nemám sílu, nepojednává o manželství nešťastném, jak by se na první pohled mohlo zdát, nýbrž právě naopak. Autorka v ní s neodolatelným humorem líčí téměř pětačtyřicet let manželského života, jeho radosti a strasti, chvíle štěstí i konflikty, problémy s dětmi i se sexem, prostě všechno, co osud může nastražit do cesty obyčejným manželům. Autorka láskyplně a shovívavě pozoruje pošetilosti jiných i své vlastní a komentuje život kolem sebe s pozoruhodným smyslem pro detail. Její příběhy čtenáře osloví nejen tím, jak se podobají jejich vlastním zážitkům s manželstvím a rodičovstvím, ale také zajímavě dokumentují, jak se v průběhu doby měnily názory a postoje nejen hlavní hrdinky, ale celé společnosti. Erma je nejprve bezradná novomanželka, později uštvaná žena v domácnosti a nakonec úspěšná fejetonistka, do jejíchž novinových sloupků se zamilovala celá Amerika. Za všech okolností a v každé situaci si však udržuje nadhled, vtip a pozoruhodně hlubokou životní moudrost.
Zdroj: Anotace z knihy Svátost manželství
Dnes je 29.03.2024