Obsah: Trojhvězdí nesmrtelných - Mandlová,Baarová,Gollová

Nejen nostalgie nás přitahuje ke starým českým filmům: Ať už jsou jejich příběhy z dnešního pohledu jakkoliv naivní a vykonstruované, jedno jim upřít nelze - zvláštní půvab doby a jejích hvězdných představitelů. Lída Baarová, Nataša Gollová, Adina Mandlová, a samozřejmě nejen ony byly hvězdami předválečného i válečného filmu se vším, co k tomuto epitafu patří. Krása, charisma osobnosti, popularita, mimořádné společenské postavení, ale i drby, závist, pomluvy. Život zasvěcený úspěchu, plný vnějšího lesku, potlesku davů - to vše jim osud dopřál na vrcholu slávy. O to krutější bylo procitnutí v druhé polovině života všech tří hereček. Zapomnění, vykonstruovaná obvinění, společenské i citové krize. Kdysi nejslavnější osobnosti tohoto národa žily na sklonku života v depresi a deziluzi z pomíjivosti úspěchu a slávy. Jak byla jejich hvězdná sláva v mládí velmi podobná, tak jsou takřka identické i podmínky na konci jejich života. Osud dává i bere bez výstrahy. O tom je tato kniha.
Zdroj: Anotace z knihy Trojhvězdí nesmrtelných - Mandlová,Baarová,Gollová
Dnes je 28.03.2024