Obsah: Vítězná Viktorie

Časného letního rána roku 1837 probudili princeznu Viktorii a oznámili jí, že bude královnou. Teprve osmnáctileté princezně, která vyrůstala v područí despotické matky, se ani nesnilo, čeho všeho bude svědkem... V jednadvaceti letech se provdala za svého bratrance, německého prince Alberta, jehož hluboce milovala. Pod jeho vedením se z bezstarostné princezny brzy stala vznešená královna, oddaná svému lidu. Vnitřní síla ji provázela životem přes narození jejích dětí, ztrátu milovaného manžela i klepy týkající se rodinných skandálů... Autorka se vžívá do role královny Viktorie a formou zápisků a vzpomínek líčí její život od narození po pokročilé stáří. Vypráví o jejím dětství, přísné matčině výchově i rodinných vztazích, v nichž se z důvěřivého a nevinného dítěte stává samostatná a odhodlaná žena, která své zemi vládla neuvěřitelných šest desetiletí.
Zdroj: Anotace z knihy Vítězná Viktorie
Dnes je 28.03.2024