Obsah: Zvěrolékař opět v jednom kole

Jamese Herriota jistě není třeba čtenářům představovat - jeho knihy plné optimismu, laskavého humoru a lásky k lidem i zvířatům si získaly srdce miliónů čtenářů po celém světě. Mnozí si také oblíbili Jamesova bývalého zaměstnavatele, přítele a nyní společníka Siegfrieda Farnona, jeho mladšího bratra - neodolatelného Tristana, Jamesovu manželku Helenu a temperamentního synka Jimmyho, ke kterému brzy přibude sestřička Rosie. Druhá světová válka skončila a James se pomalu začíná vpravovat do strastí i slastí každodenního života, navrací se zpět do svého působiště v Darrowby, ke své rodině a přátelům, a samozřejmě k veterinární praxi - tolik namáhavé, tolik potřebné a zároveň vykonávané s nesmírnou láskou a péčí o vše živé a "čtyřnohé", o všechny ty velké a malé tvory i tvorečky, kteří nám lidem pomáhají, jsou nám k užitku, jsou našimi ochránci i našimi oblíbenci a přáteli. K naprosté dokonalosti už schází jen překrásná krajina anglického Yorkshiru - se svými zelenými pláněmi, klikatými cestami a průsmyky, kopci a údolími, ve kterých žijí a tvrdě pracují drsní a dobrosrdeční lidé, právě takoví, jako je kraj, v němž se narodili.
Zdroj: Anotace z knihy Zvěrolékař opět v jednom kole
Dnes je 29.03.2024