Obsah: Boudica 3 - Ve znamení psa

Třetí kniha tetralogie Boudica.

Píše se rok 57 n. l. a většinu Británie již obsadili Římané. Síle římských legií vzdoruje pouze jediná část země daleko na západě, kde Boudica vede nemilosrdnou gerilovou válku. Aby vybojovala svobodu pro svůj lid a našla vnitřní klid, musí se s nepřítelem utkat na území Icenů, v srdci své vlasti.
Na druhém břehu moře žije v exilu Boudičin nevlastní bratr Bán, kterého obě válčící strany považují za nepřítele a zrádce. Také on zoufale hledá vnitřní klid, a vydává se proto na duchovní pouť, která ho zavede nejen k mohylám dávných věštců lidu, jehož se zřekl, ale i do jeskyně boha, kterému přestal sloužit.
Jen pokud se Bán a Boudica spojí a přimkne se k nim lid celé Británie, dokáží se Římu ubránit. Nový římský místodržící však má nesmlouvavý příkaz: potlačit vzpouru. Dvacet tisíc legionářů podléhajících jeho velení je připraveno zastavit kohokoli a cokoli. Jsou odhodláni zadupat jakoukoli jiskřičku odporu vůči Římu jednou provždy.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 28.03.2024