Obsah: Dcera štěstěny

Dcera štěstěny je napínavým příběhem z doby poznamenané násilím a chamtivostí, v níž se jeho hlavní hrdinové se snaží nalézt lásku, přátelství, soucit a skutečné hodnoty života.
Děj románu se odehrává v době zlaté horečky v Kalifornii. Eliza Sommers, mladá chilská dívka, žije ve Valparaísu, když je roku 1849 v Kalifornii objeveno zlato. Její milenec, Joaquín Andieta, odjíždí na sever, aby zbohatl, a Eliza se rozhodne odjet za ním. Cestuje ukrytá v podpalubí jedné plachetnice a v Kalifornii, zemi plné zlatokopů a prostitutek, pátrá po svém milém a vyzrává v neobyčejnou ženu. Oporu a lásku nakonec nalézá u muže jménem Tao Chi´en, čínského lékaře.
Allendeová nezklame ani v tomto případě. Dcera štěstěny je napínavý příběh, kterému rozhodně nechybí spád, navíc vyprávěný s lehkostí, laskavostí a životním nadhledem typickým pro Isabel Allendeovou. Vlastně 1. díl původně nezamýšlené trilogie pokračující Sépiovým portrétem a končící Domem duchů.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 20.04.2024