Obsah: Dům - mravoučná bajka

Dům : (mravoučná bajka)  / Jan Křesadlo ; il. a rukopisné vsuvky aut            . - Olomouc: Votobia, 1998  . - 137 s. ; 21 cm  . - (Edice českých autorů)      ISBN 80-7198-308-X  : Kč∼139, 00

Alegorický příběh odehrávající se ve fiktivní zemi výstižně popisuje chaos vzniklý pádem totality.
Na kopci vzdálené periferie stojí dům. Jeho nájemníky tvoří rozmanité postavy: pes - spisovatel, bývalý agent StB - minotaurus, ptáci - emigranti. Minotaurus by rád všechny obyvatele vystěhoval a zřídil zde veřejný dům. Nájemníci se brání, jak mohou, ale vzhledem k minotaurovým kontaktům z totalitní éry a úplatnosti úředníků se mu čin podaří. Autor využívá podobenství zvířat a s pronikavou ironií popisuje jednotlivé typy postav a vztahy mezi nimi. Konečný dojem je velmi skeptický: dominantní jsou temné síly a pravda a láska stále nevítězí nad lží a nenávistí.
Upravil: ota61, pan.Kchiu
Zdroj: www.mlp.cz