Obsah: Dvojí tvář

Mitch Coltrane je úspěšný a vysoce uznávaný profesionální fotograf. Po návratu ze své poslední výpravy, kdy riskoval život v bosenské válce, je oslavován jako hrdina. Jeho zásluhou obletěly svět šokující černobílé snímky, které bez nejmenších pochybností usvědčují jednoho ze srbských vůdců ze spáchání hrozných válečných zločinů proti lidskosti.
Coltrane však sám sebe za hrdinu nepovažuje. Pod vlivem vzpomínek na matku, která měla největší zásluhu na tom, že se mu fotografie stala životním posláním, se rozhoduje zaznamenávat svým objektivem pouze takové skutečnosti, které jsou oslavou života a zosobněním naděje, nikoli zoufalství a utrpení.
Příležitost k novému začátku mu nabídne setkání s Randolphem Packardem, jedním z největších novátorů moderní fotografie. Ale zdá se, že hrůzy poslední mise nepřestávají Coltranea pronásledovat. Někdo si přeje jeho smrt a ví, jak mu způsobit co nejvíce utrpení, dokud ještě žije. Únik před bolestnými zážitky nachází Coltrane v platonickém vztahu k úžasně krásné ženě, obklopené tajemstvím, kterou zná pouze ze sbírky fotografií v Packardově domě. Když se do jejího obrazu zamiluje, zjišťuje, že minulost zasahuje do současnosti tím nejhrůznějším způsobem...
Dvojí tvář je dokonalou symbiózou vysoce akčního děje a erotické zápletky, jejímž výsledkem je příběh plný napětí, thriller hodný vypravěče, jehož romány si dobyly trvalého uznání literární kritiky a po celém světě si získaly miliony oddaných čtenářů.
Vytvořil: Tomcek
Upravil: chanahd, janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 18.04.2021
Před 146 lety se narodil(a) Bernhardt Oskar Ernst
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno