Obsah: Dým ve větru

Jedenáctá kniha série Případy sestry Fidelmy.

Cestou z Fearny, kde Eadulf unikl jisté smrti jen díky důvtipu a vytrvalosti sestry Fidelmy, jejich loď v bouři hledá přístav, a místo aby cestovali do Canterbury, dostanou se do velšského království Dyfed. Pohostinství jim nabídne sám král Gwlyddien, vždyť proslulá irská dálaigh může být jedinou osobou, která dokáže rozluštit záhadu, s níž si nikdo neví rady. V Llanpadern, nedaleké církevní komunitě, zmizelo všech sedmadvacet mnichů, k nimž patřil i Gwlyddienův starší syn. Fidelma se pouští do vyšetřování s věrným Eadulfem po boku, a přitom narážejí na další záhadu - vraždu vesnické dívky, kde je vše jinak, než na první pohled vypadá. Fidelma a Eadulf se najednou ocitají uprostřed intrik a lidských dramat, jejichž počátek sahá daleko do minulosti, a čekají je různá dobrodružství a nebezpečí, než se jim podaří záhadné události objasnit.
Další příběh z Británie sedmého století je poutavou ukázkou autorova vypravěčského umění a jeho schopnosti těžit ze svých znalostí keltské historie a kultury a zajímavě přiblížit tuto dobu prostřednictvím zábavného, čtivého románu.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 28.03.2024