Obsah: Elektrický Michelangelo

Ve své neobyčejně živočišné a zároveň lyrické próze, která se už pro Sarah Hallovou stala typickou, vypráví autorka příběh Cyrila Parkse, počínaje jeho dětstvím, které strávil se svou matkou Reedou v penzionu pro souchotináře, přes jeho učňovská léta u tatéra Eliota Rileyho, který se těšil nevalné pověsti bolševika a zatrvrzelého pijana. S nabytými dovednostmi a palčivou touhou po zkušenosti se Cy po smrti matky a svého učitele vydává do Ameriky. Tam poznává bouřlivý řivot na Coney Islandu, kde začne pracovat pod uměleckým jménem „Elektrický Michelangelo“. V tomto prostředí lunaparku, horských drah a obludárií, když už je zábavní průmysl daleko za svým zenitem, se Cy zamiluje do záhadné cirkusačky Grace, imigrantky z východní Evropy, která za ním přijde s přáním, aby jí celé tělo pokryl vytetovanými symboly očí.
Zdroj: Anotace z knihy Elektrický Michelangelo
Dnes je 19.04.2024