Obsah: Inés, má drahá

Další z řady románů chilské spisovatelky Isabel Allende vychází ze skutečných historických událostí z doby, kdy Španělé v 16. století dobývali území dnešního Chile a krutě se potýkali s odporem původních obyvatel, indiánů Mapuche. Spisovatelka líčí historická fakta na pozadí životního příběhu Inés Suárezové, silné a statečné ženy, rodačky ze španělské Extermadury, kterou do Jižní Ameriky zavedlo pátrání po jejím manželovi. Poté, co se Inés dozvěděla, že je vdovou, usadila se v Cusku, kde se seznámila s Pedrem de Valdiviou, Pizzarovým důstojníkem. Po jeho boku se účastnila dobývání Chile a založení města Santiaga i jeho obrany při útoku indiánů. Ženatý Valdivia, který se nakonec stal prvním chilským guvernérem, musel později svůj vztah s Inés ukončit a ona se provdala za jednoho z jeho nejlepších kapitánů, Rodriga de Quirogu, s nímž strávila poklidný zbytek života.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 28.03.2024