Obsah: James Bond - Dr. No

tentokrát jako komiks:

Autor předlohy: Ian Fleming
Scénář: Henry Gammidge, Peter O'Donnell
Kresba: John McLusky
Legenda pokračuje! Dobrodružství nejpopulárnějšího tajného agenta na světě pokračují druhým svazkem klasických bondovských komiksů.
Tento díl souhrnného vydání klasických novinových stripů s Jamesem Bondem přináší další tři příběhy, které v jejich filmovém zpracování spojuje nejpopulárnější filmový 007 - Sean Connery.
Dva stálí agenti MI5 na Jamajce se už několik týdnů nehlásí a vyšetřováním jejich zmizení je pověřen James Bond. To, co vypadalo jako rutinní pátrání, se mění na velmi nebezpečnou akci - Bondovi od okamžiku jeho příletu na ostrov někdo usiluje o život, ať už je to otrávenou nektarinkou nebo jedovatou stonožkou. To vše je ale jen předehra. Skutečná akce začíná po přesunu na ostrov Crab Key, kde záhadný Dr. No spřádá plány na ovládnutí celého světa.
Svazek dále obsahuje příběh Diamanty jsou věčné, ve kterém 007 pod falešnou identitou rozkryje americký gang pašeráků diamantů známý jako Diamantová mafie, a Srdečné pozdravy z Ruska, ve kterém musí čelit nástrahám zosnovaným elitním oddělením sovětské kontrarozvědky, obávanou vražednou sekcí SMĚRŠ.
O úvodní slovo ke knize se tentokrát postarala někdejší Bond-girl Eunice Gaysonová.

Příběhy:
- Diamanty jsou věčné (Diamonds Are Forever)
- Srdečné pozdravy z Ruska (From Russia with Love)
- Dr. No (Dr. No)
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 21.04.2021
Den 43. výročí úmrtí Ripellino Angelo Maria
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno