Obsah: Herzog

Psychologický román o typickém americkém intelektuálovi šedesátých let 20. století a jeho hledání smyslu života i vlastní duševní rovnováhy. Profesor Herzog je typickým představitelem humanisticky orientované intelektuálské vrstvy americké společnosti, člověk vnitřně rozkolísaný, prodělávající hlubokou duševní krizi. V této situaci píše řadu nikdy neodeslaných dopisů, v nichž uvažuje o filozofických problémech i o nejrůznějších banalitách, o soukromí i veřejných otázkách ve vrcholné krizi nakonec polemizuje i se samotným Bohem. Z dopisů se dozvídáme o dosavadním průběhu jeho života, o vnitřní deziluzi a zoufalém hledání vnitřní rovnováhy. Nakonec dochází hrdina dočasného smíru se sebou samým i se světem a obrací se k prostým věcem života.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize