Obsah: Snídaně u Tiffanyho

Novela o nesplněném a tragicky končícím snu lehké dívky, která má za sebou neradostné dětství, touží po spořádaném životě a k dosažení tohoto snu, reprezentovaného nábytkovým zařízením z obchodního domu Tiffany, používá své osobní přitažlivosti a slabůstek starších bohatších pánů.
Kniha začíná setkáním dvou starých známých, vypravěč je mladší muž, Joe Bell je majitel baru. Spojuje je to, že oba znají  Holiday Golightlyovou. Joe se ozval po několika letech co se neviděli, Joe má totiž nové zprávy o Holi. Dřevořezba jejího obličeje se objevila kdesi v Africe a Joe se musí podělit o nové zprávy o dívce, do které se kdysi zamiloval.  
Na záčátku se náš vypravěč nastěhoval do starého činžovního domu v New Yorku. Jeho sousedkou je právě Holi, mladá krásná a nevázaná, dívka trochu lehčích mravů, Tito dva mladí lidé se blíže seznámí po té, co si Holi domů přivede opilého muže, který ji pokouše a ona před ním uteče z bytu. Postupem času se o sobě navzájem dozvídají mnoho osobních věcí, drobností z minulého života. Do budoucna chce Holi dosáhnout úspěchu, k čemuž využívá slabůstek starších bohatých pánů. Přesto se pod touto slupkou ukrývá touha po klidném, spořádaném životě a vlastní, funkční domácnosti, jejímž symbolem pro Holi je nábytek z obchodního domu Tiffany.
Ačkoliv byla v době vydání knihy televize teprve v počátcích, Capotovi se přesně podařilo vystihnout nastupující životní styl určovaný reklamou. Snídaně u Tiffanyho se tak stala barvitým obrazem amerického snu zasazeného do ulic kouzelného a jedinečného města - New Yorku.
Kniha se stala předlohou k neméně slavnému filmu z roku 1961 a Audrey Hepburnovou v hlavní roli.
Vytvořil: janajau
Upravil: Roza, janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 26.09.2021
Den 31. výročí úmrtí Moravia Alberto
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno