Obsah: Nadechnout se

Orwellův méně známý román z roku 1939 zachycuje život v Angli před druhou světovou válkou očima pojišťovacího agenta, Georga Bowlinga. Jde o průměrného obyvatele středoanglického předměstí, s průměrným platem a nadprůměrnou váhou - má přezdívku Tlusťoch. Byť je navenek typickým příkladem středního stavu, se společenskou realitou se nedokáže vyrovnat. Také se zcela míjí se světem manželky Hildy a svých dvou dětí. Banální příhoda z ulice nasměřuje jeho myšlenky do zapomenutého dětství, starého "nezkaženého" světa klukovských radovánek, a nakonec v sobě nachází dost odvahy na to, aby svůj útěk do rodného kraje zrealizoval.
George Orwell i v tomto pozoruhodném a stále aktuálním díle poměrně přesně předvídal, kam směřuje moderní svět a jakou má civilizace šanci na přežití.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize