Obsah: Kati ve službách císařů

Druhá kniha trilogie Kronika katů Mydlářů.

Druhá kniha Kroniky katů Mydlářů zachycuje události v letech 1610 až 1622, které vedly k bitvě na Bílé hoře. Byl blízko nich i kat Jan Mydlář, v té době zámožnější než leckterý šlechtic, stalo se mu však osudným, že musel vykonávat katovskou práci také pro habsburské císaře - podivínského Rudolfa, ctižádostivého Matyáše i pomstychtivého Ferdinanda. Před každou popravou rozmlouval Jan Mydlář s Bohem, aby našel rozhřešení pro svoji duši. A v těchto těžkých hodinách pochopil, že Bůh se nemstí, ale císařové ano. Staroměstská exekuce v červnu roku 1621 předznamenala tragický konec Mydlářova manželství, ale zároveň při ní spatřil poprvé svého otce Mydlářův ztracený syn, který se později stal rovněž staroměstským katem.

Zdroj: Anotace z knihy Kati ve službách císařů
Dnes je 24.04.2024