Obsah: Král utíká z boje

Třetí část autorovy volné historické trilogie je věnovaná osobnosti krále Jana Lucemburského v prvních deseti letech jeho vlády v Čechách.
Ve třech oddílech knihy (Dobytí Prahy, Dvě královny, Počátky toulek) sleduje autor osud Jana Lucemburského od jeho vstupu do země a dobývání jejích měst přes dvorské intriky, vzpouru českých pánů až k pokoření vzbouřené Prahy v roce 1320 a vyhnání Elišky Přemyslovny. Snaží se objevit motivy Janovy nechuti vládnout v Čechách a důvody, které vedly k tomu, že téměř dvacet let král zanedbával svou zemi. Čtenářsky vděčná kniha je zajímavou četbou, plnou vzrušujících momentů se spoustou historicky doložených podrobností o sporu královny Alžběty Rejčky a Elišky Přemyslovny.

Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 19.04.2024